Skąd: z planety Saturn
spacer
Post Temat postu:
endriu60 napisał:
Panie Listkiewicz i co z Pańskimi wywodami, upadła Pana teoria..war wykorzystuje się w każdej niepewnej sytuacji, nie ma że decyzja sędziego głównego jest świeta, po cholerę byłby wtedy war?
Listkiewicz generalnie pier... głupoty w tym turnieju, co najlepiej pokazał, kiedy przez kilka dni na każdym kroku bronił Marciniaka. Smile

Zasada jest taka: w każdej sytuacji dotyczącej jednego z czterech przypadków:
-gol;
-rzut karny;
-bezpośrednia czerwona kartka
-ukaranie żółtą lub czerwona kartką niewłaściwego zawodnika.

jeśli sędziowie VAR mają wątpliwości co do decyzji głównego, dają mu znać, że trzeba przerwać. Podobnie jeśli sędzia ma wątpliwości w sytuacji dotyczącej jednego z powyższych, również może zażądać powtórki. Listkiewicz nawet nie miał racji co do tego, że o przerwaniu decyduje główny. Dwie osoby na stadionie mają bowiem prawo zażądać przerwania gry i przeanalizowania powtórki przez ekipę VAR i głównego. Są to
a) główny arbiter
b) główny VARowy (że tak go nazwę).

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości. I miejmy nadzieję, że syn Listkiewicza, który sędziuje w tym mundialu jako asystent Marciniaka, jednak bardziej zna się na przepisach niż jego ojciec (którego zresztą ostatnio w Czechach zwolnili z posady przewodniczącego kolegium sędziów - taki to autorytet Smile ).

Natomiast w meczu Nigerii z Islandią jedenastki moim zdaniem być nie powinno, taki faul jak ten na Islandczyku powinien być uznawany tylko w sytuacji gdy jest możliwość zdobycia gola, tutaj nie było nawet procenta aby tak się stało, podobnie było z faulem zero premedytacji czysty przypadek, więc sędzia moim zdaniem uległ presji, sprawiedliwości stało się jednak zadość, bo Islandczyk spudłował..
Przypadkowy faul to też faul. Jak zawodnik atakuje piłkę, jest przekonany, że trafi w piłke i trafia w rywala to też nie ma faulu? Smile To tak na marginesie.

Ostatnio zmieniony przez master_of_flamaster dnia Pią 19:52, 22 Cze 2018, w całości zmieniany 1 raz

Posty: 8331

spacer
Messi na każdym zbliżeniu jest ze spuszczoną głowa, kompletnie sobie wczoraj nie radził, nie te lata geniuszu futbolu, głowa chce, ale wszystko inne powoli odmawia posłuszeństwa, niestety tak to już w piłce jest, troszkę tych gwiazd futbolu w swoim życiu doświadczyłem mając przyjemność oglądać ich w akcji..niestety kiedyś ten koniec musi nastąpićSmile
Messi ma 30 lat, Ronaldo 33. Wiek to słaby argument. Raczej kontuzję w ostatnich latach trochę go wykończyły. Ronaldo po kontuzji zazwyczaj przez pół roku przechodzi obok meczów, Messi próbuje zaiwaniać jak samochodzik. To też niszczy.

Inna sprawa, że Messi to nie Ronaldo, w pojedynkę meczu nie wygra. W tym mundialu, niestety, chyba muszę przyznać rację tym, którzy uważają Ronaldo za najlepszego. Nie przepadam za tym zawodnikiem (za Messim zresztą też, z tych wielkich mojego pokolenia preferuję Ibrahimovica, a z nieco starszych oczywiście Zidane'a), ale to, co pokazuje na tle Portugalii (grającej gorzej niż nasi w drugiej połowie z Senegalem), jest niesamowite.

Co do faworytów... Na pewno na razie Chorwacja. Daleko zapewne zajdzie Belgia. Bardzo liczę na Francję, której od lat kibicuję (jak przestaną grać na zasadzie "wygrać i się nie narobić" to mogą grać wielki futbol). Myślę, że daleko może zajść też Meksyk. Smile Aczkolwiek u tych ostatnich to co 4 lata po fazie grupowej się wydaje, że to już. I odpadają w 1/8. Very Happy

PS sprawdź prywatne wiadomości, przed chwilą napisałem. Mam cichą nadzieję, że zaspokoisz moją ciekawość. Smile

Ostatnio zmieniony przez master_of_flamaster dnia Pią 19:53, 22 Cze 2018, w całości zmieniany 6 razy
stary

Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 14925

Pomógł: 14 razy
Skąd: dortmund
spacer
serbia do przerwy prowadzi ze szwajcaria 1 do 0 po szbkiej bramce w 3 minucie mecz dosc ciekawy obie druzyny mieli jeszcze pare strzalow w kierunku bramki kibice serbskie wygwizduja tych pilkarzy szwajcarskich ktore maja korzenie kosowo albanskie widocznie nawet w sporcie "polityka" jest widoczna lub akustycznie slyszana mysle ze bedzie ciekawa druga polowa bo szwajcaria bedzie musiala wiecej z siebie dac pozdrawiam

endriu60

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 1822

spacer
Serbowie w pierwszych minutach zaskoczyli Helwetów swoją ofensywą i nadal są bardzo groźni, ale powoli mecz się wyrównuje i podejrzewam że druga połowa będzie już bardziej pod dyktando Szwajcarów, świetny szybki mecz, mizernie wyglądają na tym tle dokonania naszej reprezentacji, przepaść jak na razie...przyglądajcie się orły i pokażcie to samo w meczu z Kolumbią, pytanie czy stać nas na taki piłkarski kunszt, zaangażowanie i wole walki, szczerze? wątpię ale wierzęSmile

Hmm, Serbowie mnie zaskakują, waleczny naród umiejętności też im nie brakuje, jeśli potwierdzą to w drugiej połowie meczu to uważam że mogą osiągnąć na tych mistrzostwach sukces w postaci np. 1/4 finału

Posty: 8331

spacer
przyglądajcie się orły i pokażcie to samo w meczu z Kolumbią, pytanie czy stać nas na taki piłkarski kunszt, zaangażowanie i wole walki, szczerze? wątpię ale wierzęSmile
Na pewno Andrzej, a nie Adam Mickiewicz jesteś? Very Happy

Powiem tak. Stać ich na luzie na zwycięstwo z Kolumbią. Tylko żeby Nawałka nie przeszkadzał.

A Xhaka właśnie bramkę turnieju zdobył. Aż podskoczyłem. Very Happy Cudowne uderzenie.

Posty: 8331

spacer
Obrona Sebii, obrona Polski. Wskaż różnice. Laughing

Posty: 8331

spacer
Xhaka i Shaqiri po bramkach pokazują symbol Albanii. W meczu z Serbią. Znamienne.

Posty: 8331

spacer
Za to nie zdziwię się jak Brazylia odpadnie z mundialu. Serbowie robią dużo lepsze wrażenie niż ospali i powolni Brazylijczycy.

stary

spacer
szwajcaria pokonala serbie 2 do 1 w dosc dobrym meczu chodz wedlug mojej opinii remis byl by sprawiedliwy i wedlug mnie niemiecki arbiter brych powinien dac serbom karnego gdzie ich pilkarz byl w kanapce sciagniety do ziemii oj bedzie ciekawie jeszcze w tej grupie pozdrawiam

stary

spacer
jutro w meczu szwecja z niemcami marciniak bedzie arbiterm a na liniach sokolnicki i listkiewicz ciekawy jestem jak mu te gwizdanie wyjdzie pozdrawiam

endriu60

Posty: 1822

spacer
master_of_flamaster napisał:

-gol;

No proszę, długo nie musiałem czekać na sytuacje w której to sędzia powinien użyć gwizdka i podyktować karnego, mówię o faulu dwóch Szwajcarów na Mitrovicu, dlaczego tutaj nie wykorzystano war'u?

Posty: 8331

spacer
Z VARem jest ten problem, że tylko sędzia główny lub główny VARowy może zarządzić sprawdzenie powtórki. Jak obaj uznają, że nic nie było - gramy dalej. Nie mogą się też zbyt długo zastanawiać, bo można się bodaj jedną albo dwie akcje cofnąć, potem przepada.

Podejrzewam, że tutaj obaj uznali, że spoko, czyściutko, gramy dalej. W polskiej lidze to specjalność Marciniaka, który w takiej sytuacji potrafi nawet sprawdzić powtórkę i powiedzieć, że nic nie było.

Idealna sytuacja by była gdyby, wzorem siatkówki, drużyna miała określoną liczbę sprawdzeń w połowie. Np. 2. Przy czym kiedy okazuje się, że mieli rację - nie zużywają challenge'u (i wciąż np. mają 2). Kiedy się mylili - zużywają (i mają już tylko 1). Ale na to chyba jeszcze długo poczekamy.

Na koniec dodam, że FIFA w tym turnieju dała dziwne wytyczne arbitrom. O ile zazwyczaj są oni uczulani na faule (szczególnie w polu karnym) i brutalną grę, o tyle tutaj mają właśnie jak najrzadziej grę przerywać i, w miarę możliwości, nie pokazywać kartek. Innymi słowy, robimy z piłki nożnej zapasy.

stary

spacer
apropo cos z innej beczki zauwazylem ze w ostatnich dwoch dniach nasze forum napisalo okolo 100 postow i to mnie bardzo cieszy bo pokazuje to ze nasze forum jeszcze zyje dlatego wielkie dzieki odemnie dla tych ktore tu na mundial przybyli
tylko boje sie jak sie ten mundial skonczy ze powroci ta samotnosc z nickem master i stary
nawet chyba nie wiecie jak sie cieszy moje serce jak moge wasze posty czytac i jak miedzy soba macie rozne wymiany pogladow
mam tylko jedna prosbe do was nie zostawcie po mundialu nas dwoch tak samotnych ja rozumiem ze kazdy z was ma tez swoje obowiazki ale fajnie by bylo jak byscie po mundialu chodz raz w tygodniu tu zajzeli i cos napisali
bo wtedy wasze posty dadza mi tez sile ze bede dalej tutaj pisac bo ja naprawde niechce zeby te forum "umarlo"
co wy nato panowie rts endriu palm street chaf czy jest moja prosba dla was do wykonania albo macie te forum po mundialu gdzies w "czterech literach"
jak wiecie jestem polonusem i dla mnie te miejsce tu na forum jest mocno sentymentalne bo moge pisac po polsku a na codzien czesto musze uzywac jezyk niemiecki
jestem tu na forum dzieki kasi (ja sie pytam)
ona mnie tu zaprosila z slowami marek prosze wejdz tu na forum i pisz
a ja jej odpowiedzialem kasiu bede tutaj pisal na ile bede mial sily jak wiecie kasi juz nie ma tu na swiecie a moje sily pisania po prawie 12tu lat sie koncza i dlatego bardzo prosze o wasze sparcie zeby te forum nie upadlo pozdrawiam

Posty: 8331

spacer
Wojciech Szczęsny - Michał Pazdan, Kamil Glik/Jan Bednarek, Łukasz Piszczek - Maciej Rybus, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Bartosz Bereszyński - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Dawid Kownacki

Tak mamy jutro zagrać. Ten debil, który, nie do końca wiadomo czemu, nazywany jest trenerem, uważa, że skoro jego eksperyment nie wypalił w meczu z Senegalem to teraz zrobi jeszcze większy eksperyment, to musi wypalić.

3-4-3. Dwóch napastników i za nimi Zieliński. Bez skrzydeł, za to z dwoma wahadłowymi, Rybusem i Bereszyńskim. Czemu bez skrzydeł? Bo trzeba było upchnąć trzech środkowych obrońców i dwóch napastników w składzie. A jeszcze podobno może się okazać, że zamiast Piszczka dostaniemy... Jędrzejczyka. To ja już wolę Cionka.

Czyli mam rozumieć, że ustawienie z trójką środkowych obrońców grało fantastycznie w meczach towarzyskich? I że mecz z Senegalem pokazał wszystkim, że musimy grać ofensywnie? I że ustawieniem, które dało nam awans do dwóch imprez mistrzowskich oraz do ćwierćfinału Euro 2016, pod żadnym pozorem nie powinniśmy grać?

Ten facet po mundialu powinien wylecieć z hukiem i pracować co najwyżej w II lidze. Ale, znając życie, przedłużą z nim kontrakt. Chyba, że naprawdę wierzy, że silne kluby z Premiership czy innej La Liga tylko czekają aż mu kontrakt wygaśnie, żeby zasypać go propozycjami... co ja gadam, błaganiami, żeby ich poprowadził. Laughing

Ostatnio zmieniony przez master_of_flamaster dnia Sob 12:55, 23 Cze 2018, w całości zmieniany 1 raz
stary

spacer
belgia do przerwy prowadzi z tunezja 3 do 1 milo mi sie na ten mecz patrzy juz w pierwszych 20 minut padly 3 gole dwa dla belgii i jeden dla tunezji belgijski napastnik lukako idzie jak "czolg" i ma juz do tej pory na mundialu 4 bramki trzecia bramke belgowie w doliczonym czasie pierwszej polowy strzelili tunezja ma ten handikap ze musieli juz dwoch obroncow zmienic bo dostali oni kontuzje i moga tylko jedna zmiane zrobic ta trzecia bramka byla dla tunezyjczykow mocnym ciosem psychologicznym i watpie ze oni w drugiej polowie beda stanie sie belgom przeciwstawic pozdrawiam

Posty: 8331

spacer
To co? W finale Chorwacja-Belgia? Smile

stary

spacer
belgia pokonala tunezje 5 do 2 w drugiej polowie belgowie szybko strzelili czwara bramke i po tej bramce mozna powiedziec zeszlo"powietrze" z tego meczu i belgowie mieli dosyc szans wiecej bramek strzelic juz sam napastnik borussii batshuayi mial chyba 4 dobre okaze az przy piatej udalo mu sie strzelic 5ta bramke dla belgow pod koniec tunezyjczycy strzelili swoja druga niewiem kto bedzie z polskiej grupy przeciwnikiem belgii ale ta druzyna ktora tym przeciwnikiem zostanie bedzie miala z belgami ciezki "orzech" do gryzenia pozdrawiam

stary

spacer
meksyk do przerwy prowadzi z poludniowa korea 1 do 0 bramka padla po rzucie karnym mysle tez ze meksyk mial troche wiecej z tej gry druga polowa bedzie napewno ciekawa bo koreanczycy musza wiecej atakowac jezeli niechca tez i ten drugi mecz swoj przegrac pozdrawiam

stary

spacer
meksyk pokonal korea poludniowa 2 do 1 i stoi z poltora noga w nastepnej rundzie druga bramka meksykanczykow padla po rozegraniu kontrowej tym razem lepiej udalo to sie meksykanczykom niz w meczu z niemcami gdzie oni swoje kontry marnowali i koreanczycy w doliczonym czasie tez ladna bramke strzelili teraz wieczorem w meczu szwecja z niemcami niemcy sa zmuszone do wygrania jezeli niechca szybko sie w tym turnieju pozegnac pozdrawiam

Posty: 8331

spacer
Kadra Niemców... Kurczę, zaskakująco słaba, w pierwszym składzie zmieścił się nawet Rudy. Może być ciekawie.

stary

spacer
niemcy do przerwy przegrywaja ze szwedami 0 do 1 chodz na poczatku meczu mieli przewage to jednak szwedzi mogli strzelic gola ale w pojedynku w kierunku bramki neuera boateng wytracil szweda z rownowagi i neuer ta pilke trzymal stawia sie pytanie czy ta akcja boatenga byla calkiem czysta mam troche watpliwosci bramka dla szwedow to ladny lop nad bramkarzem i pod koniec pierwszej polowy szwedzi mogli strzelic druga bramke ale neuer glowke dobrze obronil mysle ze bedzie ciekawa druga polowa bo niemcy beda dalej do przodu grac a szwedzi dostana swoje kontry stawia sie tylko pytanie czy oni te kontry wykorzystaja pozdrawiam

Posty: 8331

spacer
Ekspert w studiu TVP o faulu Boatenga: "trudna sytuacja. Pamiętajmy, że my w studiu możemy sobie zatrzymywać, cofać, analizować. Sędzia nie ma takiej możliwości."

Jak, k..., nie ma? Laughing

Posty: 8331

spacer
No, gdyby nie Marciniak byłoby może 2:0 dla Szwedów. Jest 1:1. Coś czuję, że już dzisiaj jeden Polak odpadnie po fazie grupowej.

Posty: 8331

spacer
Autobus to dla Szwedów dzisiaj za mało. Oni ustawili pociąg. Towarowy.

Posty: 8331

spacer
Kiedy komentator powiedział "Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni", pomyślałem sobie "dosłownie po raz ostatni". Drugi mecz, drugi raz wypaczony wynik. Boateng w pierwszej czerwona kartka (brakowało, żeby jeszcze krzyknął "leżeć!" kiedy rywala popychał) i karny dla Szwedów.

stary

spacer
niemcy pokonali szwedow 2 do 1 bylo to zwyciestwo niemieckiego charakteru grac do ostatniego zawsze w siebie wierzyc nawet jak sie gra w 10ke przeciwko 11ke no i patrzac na druga polowe niemcy tez zasluzyli na te zwyciestwo zycze jutro polsce zeby tez pokazali taki charakter bo patrzac na elementy pilkarskie nie byl to zbyt dobry mecz niemcow ale ta ich wola ta oni zawsze mieli na turniejach i beda ja mieli nawet jak by wynik byl by inny pozdrawiam

RTS

Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 6271

spacer
stary napisał:
Belgowie bardzo ładnie realizują swój mały plan. Gra w miarę poukładana, ale przede wszystkim skuteczność i niezawodny Lekuku, czy jak mu tam... Rolling Eyes

Marek też napisał:
niemcy pokonali szwedow 2 do 1 bylo to zwyciestwo niemieckiego charakteru
Z taką grą Szwedów wiedziałem, że nie dowiozą tego remisu i Kross ich słusznie ukarał. Ale fakt, że pachniało niespodzianką. Nawet mi się nieco raźno zrobiło, że nie tylko Polska daje ciała. Wink

master napisał:
Albo Chorwacja - Meksyk. Wink

Bo ja wiem, czy wypaczony. Boatengowi należała się co najmniej żółta kartka za taki faul. Czerwona jest dość surową karą, ale chyba zgodzisz się, że zasłużył.

P.S. Master, teraz dopiero zauważyłem, żeś stwierdził, iż na początku Polcy z Senegalem grli dobrze. Cóż... Uwierz mi, ja wiem, że browarki są smaczne i mają piękny złoty kolor, ale nie przesadzaj z nimi. Razz Wprawdzie znam kilka osób, które po wlaniu hektolitrów tego "napoju bogów" nadal potrafią zachować przytomność umysłu i niezakrzywioną percepcję, a tym samym wciąż potrafią gadać całkiem do rzeczy, ale po tym wpisie mniemam, że do takich weteranów alko nie należysz. Smile Nie zagrali dobrze ani minuty, no może za wyjątkiem desperackiej akcji, po której padła ładna bramka Krychowiaka. Nic ponadto.

Ostatnio zmieniony przez RTS dnia Sob 22:10, 23 Cze 2018, w całości zmieniany 1 raz

Posty: 8331

spacer
RTS napisał:
Znowu nie zrozumiałeś. Smile Po pierwsze: Boateng nie zobaczył bezpośredniej czerwonej w tym meczu, zobaczył dwie żółte. Smile Po drugie: miałem na myśli sytuację z pierwszej połowy, kiedy reprezentant Niemiec chamsko popchnął i podciął jednocześnie Berga we własnym polu karnym, ani przez chwilę nie będąc zainteresowanym piłką. Brakowało tylko, żeby krzyknął "na kolana, psie!" Marciniak stwierdził "nic nie było, gramy dalej". Było. Czerwona dla Boatenga i karny dla Szewcji. Tak powinna się ta akcja skończyć. A już widzę jak Niemcy wygrywają ten mecz grając w osłabieniu prawie całe spotkanie.

stary

spacer
master powiem ci co niemiecki reporter powiedzial w telewizji po tej scenie boatenga najpierw powiedzial nic nie bylo gramy dalej ale jak zobaczyl pierwsza powtorke skorygowal sie i powiedzial oj to mogl byc karny i czerwien dla boatenga bo byl ostatni i mozemy byc szczesliwe ze polski arbiter tego nie zrobil pozdrawiam

stary

spacer
moja prosba do kapitana polski roberta lewandowskiego ja wiem ze ty i tak to nie przeczytasz ale mi bedzie lzej jak ja to napisze
robert oczekuje od ciebie " mowe ciala" to znaczy jezeli nie dostaniesz pilki wracaj do polowy rzadaj ja idz nawet w indiwidualne rajdy musisz tez liczyc ze bedziesz faulowany ale zrobisz tez luki dla innych i jak cie beda faulowac beda tez rzuty wolne pokazales to tylko w meczu ze senegalem jeden jedyny raz dzis musisz to czesciej pokazac
bo musisz sie z tym liczyc ze pomoc polskiej kadry nierozpracuje tobie tak genielnie te pilki do wykonczenia jak to czesto robila pomoc bayernu
niewiem czy widziales wczoraj mecz niemcow przyklad toni kroos zawinil przy pierwszej bramce dla szwedow i nie podkulil on ogona tylko w drugiej polowie rzadal prawie kazda pilke i udalo mu sie strzelic zwyciezka bramke
cos takiego oczekuje ja jako kibic bialoczerwonych od ciebie tylko musisz w glebi twojego serca wierzyc bo te inne w kadrze patrza na ciebie ty jestes ta galionowa figura tej kadry musisz to tylko na murawie dzis udowodnic pozdrawiam