Posty: 1273

spacer
Post Temat postu:
Goltsev i Yarkov zostali przesunięci do rezerw i wystawieni na listę transferową.

Polska pokonała Azerbejdżan na ich terenie aż 4-0. Trzy bramki zdobył Wichniarek, a jedną dorzucił Niedzielan.

Przed meczem z Ładą byliśmy faworytami tej potyczki. I ja liczyłem na trzy punkty. Ale to co się działo na boisku przechodziło moje najśmielsze oczekiwania. Po prostu Łada nie istniała na boisku. Na dodatek, co dziwne, moi napastnicy wykazali się dobrą skutecznością. Ba, co tam dobrą, wręcz wspaniałą. W końcu zaaplikować pięć bramek przeciwnikowi to jest coś! Cały zespół zagrał bardzo dobrze, ale szczególnie Schevchenko i Dan’shin zasługują na wyróżnienia. To oni zdobywali bramki. Ten pierwszy ustrzelił hattricka, a drugi pozostałe dwie bramki. W samej końcówce meczu, już rozprężeni straciliśmy jednak bramkę. Ale to co!!

3.06.2007 Pervyy Divizion 15/42
Stadion Central; Widzów: 5683
Arsenał [17] – Łada [15] 5-1 (1-0)
(Schevchenko 25’, 53’, 78’, Dan’shin 55’, 59’ – Oleinik 86’)
MoM: Schevchenko 10

Arsenał: Romanenko – Terekhov, Avramov, Lysenko – Phillippenkow, Jankowski – Kwan-Myong , Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev, Schevchenko

gilik

Posty: 1273

spacer
Na mecz 16 kolejki udaliśmy się do Kaspijska na mecz z Anżi. Niestety w tym meczu nie zagraliśmy już tak dobrze jak w poprzednim. Zaczęło się w 5 minucie, kiedy to Kolotilko dał prowadzenie gospodarzom. Na szczęście zdołaliśmy szybko odpowiedzieć, bo już dwie minuty później Karatlyashev doprowadził do wyrównania. Wykorzystał on zabawę obrońców Anżi pod własnym polem karnym, przejmując piłkę i strzelając obok zaskoczonego takim obrotem sprawy Armisheva. I po tej bramce przestaliśmy grać. Na boisku istnieli tylko gospodarze. W doliczony czasie gry do pierwszej połowy wbili nam drugiego gola. Znów zrobił to Kolotilko. W drugiej połowie jeszcze Nikola Valentic strzelił trzecią bramkę w 57 minucie. Jedynym pozytywem tego meczu jest debiut powracającego po kontuzji Yegora Quacha.

6.06.2007 Pervyy Divizion 16/42
Stadion Chazar; Widzów: 6281
Anżi [7] – Arsenał [15] 3-1 (2-1)
(Kolotolko 5’, 45’, Valentic 57’ – Karatlyashev 7’)
MoM: Kolotilko 8

Arsenał: Romanenko – Terekhov, Avramov, Krakowski – Phillippenkow, Jankowski (45’ Loshkarev) – Kwan-Myong , Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev (90’ Lobanovskiy), Schevchenko (45’ Ahmetkhanov, 58’ Quach)

Tego samego dnia Polacy grali kolejny mecz eliminacji ME. Tym razem grali w Armenii. Wygrali ten mecz 3-0. Bramki strzelali Wichniarek i dwie Krzynówek.

gilik

Posty: 1273

spacer
W meczu z ostatnią drużyną w tabeli byliśmy zdecydowanymi faworytami, choć i my nie gra,y w tym sezonie jakoś rewelacyjnie. I mecz ten wygraliśmy 1-0. Skromnie bo skromnie, ale liczy się zwycięstwo i trzy punkty. Gola na wagę trzech punktów zdobył Schevchenko już w 19 minucie. Asystę zaliczył Kwan-Myong popisując się świetnym, prostopadłym podaniem otwierającym drogę do siatki Schevchence. Goście okazali się bardzo groźni. Na szczęście dobrze grał Romanenko. Czernomoriec grał większość meczu w 10, po czerwonej kartce dla Gluschenki w 34 minucie. Nie potrafiliśmy jednak tego wykorzystać.

13.06.2007 Pervyy Divizion 17/42
Stadion Central; Widzów: 5526
Arsenał [17] – Czernomoriec [22] 1-0
(Schevchenko 19’)
(Gluschenko cz.k. 34’)
MoM: Avramov 8

Arsenał: Romanenko – Terekhov, Avramov (90’ Ageev), Krakowski (90’ Quach) – Phillippenkow, Jankowski – Kwan-Myong , Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev , Schevchenko

gilik

Posty: 1273

spacer
Na mecz 18 kolejki jechaliśmy do Kurska. Miejscowy Awangard przystępował do tego meczu osłabiony, gdyż pięciu zawodników było kontuzjowanych. Nie przeszkodziło to jednak obu drużynom stoczyć świetnego pojedynku. Zaczęło się w 8 minucie, kiedy to Arkhipov wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zaraz po tym golu zdjąłem Schevchenke, a wprowadziłem Ageeva, bo defensywa coś szwankowała. Kibice czekali na następne gole. Gola na 0-2 dostaliśmy do szatni, a strzelcem okazał się Kutarba. W drugiej połowie gola strzeliliśmy jako pierwsi. Na listę strzelców wpisał się Ageev w 59 minucie. Trzy minuty później było 3-1 za sprawą Korovuskhina. Wydawał się, że jest po meczu. Ale nic z tych rzeczy! Następne 15 minut należało do nas. Atakowaliśmy i widać było tego efekty. 64 minuta Bolshakov i przegrywamy już tylko 3-2. Dwie minuty późnej Karatlyashev doprowadza do remisu. W 70 minucie drugą bramkę strzela Bolshakov i prowadzimy. 75 minuta i jest już 5-3 dla nas po drugim golu Karatlyasheva. Niestety w 81 minucie Phillippenkov dostał czerwień za uderzenie przeciwnika łokciem w twarz. I od tego momentu gospodarze przycisnęli nas. W 90 minucie Kwan-Myong strzelił samobója, a Awangarda nie było już stać na kolejne bramki. Wygrywamy ten dramatyczny mecz!!

16.06.2007 Pervyy Divizion 18/42
Stadion Trudovyje Rezerwy;Widzów:
Awangard [18] – Arsenał [14] 4-5 (2-0)
(Arkhipov 8’, Kotarba 45’, Korovuskhina 62’ Kwan-Myong sam. 90’ – Ageev 59’, Bolshakov 64’, 70’, Karatlyashev 66’, 75’)
(Phillippenkov cz.k. 81.)
MoM: Dan'shin 9 asystował przy trzech golach

Arsenał: Romanenko – Terekhov (65’ Quach), Avramov , Krakowski (67’ Ahmetkhanov) – Phillippenkow, Jankowski (34’ Varfolomeev) – Kwan-Myong , Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev , Schevchenko (8’ Ageev)

gilik

Posty: 1273

spacer
Gdy w Rosji sezon się rozkręca w innych krajach kończą się już rozgrywki ligowe.

[/u]Hiszpania, Premiera Division:

Mistrzem kraju został Real Madryt. Zgromadził 83 punkty i o 7 wyprzedził drugą Barcelonę. Trzeciej miejsce zajęła Sevilla z dorobkiem 74 punktów. Czwarte, premiowane miejsce awansem do kwalifikacji LM zajęła Valencia, która już miała dużą stratę do trzeciego miejsca, straciła 13 punktów. Z ligi do Pucharu UEFA wywalczyły awans Atletico i Espanyol. Na dole tabeli do ostatniej kolejki trwała walka o utrzymanie. I w wyniku tego z ligi spadły: Levante (37), Celta (3Cool i Recreativo (39).
Piłkarzem Roku wybrany został David Villa z Valencii, przed Alejandro Campano (Nastic) i Ludovic’iem Delporte (Osasuna)
Królem strzelców został Ruud van Nistelrooy z Realu z dorobkiem 21 bramek. Trzy bramki mniej strzelili Julio Cruz z Deportivo i Raul Tamudo z Espanyolu.

Polska:

[u]Orange Ekstraklasa

Mistrzem Polski ponownie została krakowska Wisła. Zdobyła 60 punków. Wicemistrzem Polski została Legia, ze stratą 8 punktów. Trzecie miejsce wywalczyła Korona Kielce z dorobkiem 51 punktów. Do Drugiej Ligi spadły: ŁKS Łódź (27) i Arka Gdynia (24) i Górnik Zabrze (33). Ta ostatnia drużyna przegrała w barażach z KSZO.
Piłkarzem Roku wybrano Piotra Reissa (Lech) przed Tomaszem Moskałą (Bełchatów) i Michałem Chałbińskim (Zagłębie)
Najwięcej bramek zdobył ww. Chałbiński (19), drugi był Dariusz Zjawiński z Legii (1Cool, a trzeci Branko Radovanovic z Wisły Kraków (17).

II Liga

Do Orange Ekstraklasy bezpośredni awans wywalczyły Zawisza 2 i Ruch Chorzów. Ta pierwsza drużyna zgromadziła 72 punkty, a druga dziesięć mniej. Z baraży awansowało KSZO, które miało 61 punktów. Z ligi spadły bezpośrednio: Stal Stalowa Wola (31), Miedź Legnica (30), ŁKS Łomża (30) i Unia Janikowo (22). Dodatkowo po barażach ich los podzieliła Polonia Bytom (43) i Podbeskidzie (40).

gilik

Posty: 1273

spacer
Po ostatniej kolejce Eugeny Ageev został wybrany do jedenastki kolejki.

W przedostatnim meczu czerwca podejmowaliśmy SKA Chabarowsk. I mieliśmy ten mecz wysoko przegrać. Przynajmniej w oczach mediów. Ale nic z tych rzeczy! Pierwszą bramkę strzelił Jankowski w 14 minucie. dośrodkowywał z prawego skrzydła Dan’shin, a Łukasz z bliska trafił do siatki głową. Od tej bramki goście przejęli inicjatywę. Stwarzali sytuację, ale nie wykorzystywali ich. Aż do 45 minuty, kiedy to Gudukin strzelił bramkę na 1-1. Cztery minuty po rozpoczęciu gry Gudukin ponownie strzelił, tylko, że do swojej bramki. Piłka odbiła się od niego w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym i wpadła do siatki. Gra stała się nudna, a kibice długo musieli czekać na kolejną bramkę. W 90 minucie Varfolomeev pociągnął piłkę prawym skrzydłem, dośrodkował, a Karatlyashev skierował ją do bramki.Chwilę później sędzia zakończył mecz.

24.06.2007 Pervyy Divizion 19/42
Stadion Cental; Widzów: 6749
Arsenał [14] – Chabarowsk [3] 3-1 (1-1)
(Jankowski 14’, Gudukin sam. 49’, Karatlyashev 90’ – Gudukin 45’)
MoM: Karatlyashev 9

Arsenał: Romanenko – Terekhov, Avramov , Krakowski (90’ Ageev) – Ahmetkhanov (86’ Varfolomeev), Jankowski – Kwan-Myong , Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev , Schevchenko

Ponownie nasz zawodnik znalazł się w 11-stce kolejki. Tym razem był to Karatlyashev.

gilik

Posty: 1273

spacer
- Panie Gil! Panie trenerze!!
Ze zdziwieniem przyjąłem to wołanie naszej klubowej sekretarki, wychodząc z budynku klubowego, po meczu z Chabarowskiem.
- Słucham?
- Prezes chce Pana widzieć. Podobno to pilne! – te słowa również mnie zdziwiły, czegóż on może chcieć? Przecież gramy dobrze?
- Jest u siebie w gabinecie?
- Tak.

Zapukałem do tegoż gabinetu, jednak nikt nie odpowiadał. Postanowiłem pomimo wszystko wejść.
- Dzień dobry! – mówiąc to zauważyłem prezesa zadumanego, siedzącego nad swoim komputerem.
- A dzień dobry, to ty. Dobrze, że cię widzę. Nie chciałem przed meczem z Tobą rozmawiać, ale dopiero po nim.
- Tak więc jestem i słucham.
- Jak dobrze wiesz zamierzam odejść z klubu. I moje odejście coraz bardziej się zbliża. Tak więc w porozumieniu z zarządem, podjąłem decyzję o wprowadzeniu embargo na transfery.
– szczerze powiedziawszy zdenerwowałem się słuchając to.
- Jak to embargo?!
- No tak, nie będziesz mógł nikogo sprowadzić do klubu.
- Ekh, a na jaki okres zostaje ono wprowadzone?
- Bądź do czasu mojego odejścia, bądź do decyzji o moim pozostaniu w klubie. To wszystko. Do widzenia i życzę owocnej pracy w klubie, na wypadek gdybyśmy się już nie spotkali.
- Do widzenia.

gilik

Posty: 1273

spacer
Po kilku bardzo dobrych meczach musiał przyjść słabszy. I taki był mecz 20-ej kolejki z Dynamem Barnauł. Mecz rozpoczął się dobrze, bo już w 10 minucie prostopadłe podanie posłał Jankowski, do piłki dopadł Schevchenko i wyprowadził nas na prowadzenie. Od tego momentu do głosu doszli gospodarze. Atakowali i w 32 minucie Samsonov po ładnym rajdzie środkiem boiska doprowadził do wyrównania. Do połówki stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, na szczęście zawsze na posterunku stał Romanenko. W drugiej połowie nie działo się nic ciekawego. Mecz zaostrzył się, czego efektem było 8 żółtych kartek, solidarnie po połowie dla każdej z drużyn.

27.06.2007 Pervyy Divizion 20/42
Stadion Dynamo;Widzów: 3815
Dynamo Barnauł [18] – Arsenał [14] 1-1 (1-1)
(Samsonom 32’ – Schevchenko 10’)
MoM: Romanenko 8

Arsenał: Romanenko – Terekhov YC, Avramov , Krakowski – Phillippenkov YC , Jankowski – Kwan-Myong YC, Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev YC, Schevchenko

gilik

Posty: 1273

spacer
Rozlosowano pary 5-ej rundy Kubok-u Rossii. I tak oto mój Arsenał skojarzył los z moim byłym klubem Maszukiem. Mecz zostanie rozegrany 29 sierpnia na naszym boisku.

Na zakończenie pierwszej rundy podejmowaliśmy jednego z przedsezonowych faworytów do awansu – KamAZ. Jednak drużyna ta grała w tym sezonie słabo i był za nami w tabeli. I taka gra KamAZ-u potwierdziła się i w tym meczu. My rozegraliśmy bardzo słaby mecz, ale przeciwnicy zagrali jeszcze słabiej. Wygraliśmy ten mecz skromnie, bo 1-0. Wynik był sprawą otwartą, aż do ostatniej minuty, kiedy to Bolshakov zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Strzelił ją bezpośrednio z rzutu wolnego.

4.07.2007 Pervyy Divizion 21/42
Stadion Cental; Widzów
Arsenał [13] – KamAZ [13] 1-0 (0-0)
(Bolshakov 90’)
MoM: Bolshakov 8

Arsenał: Arsenał: Romanenko – Terekhov, Quach (45’ Ageev) , Krakowski – Phillippenkov , Jankowski – Kwan-Myong, Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev, Schevchenko

Tabela na półmetku rozgrywek:
| Poz   | Inf   | Zespół               |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.    |       | Ural                 |       | 21    | 13    | 2     | 6     | 34    | 20    | +14   | 41    |
| 2.    |       | Torpedo Moskwa       |       | 21    | 12    | 5     | 4     | 37    | 22    | +15   | 41    |
| 3.    |       | Salut Biełgorod      |       | 21    | 11    | 7     | 3     | 35    | 22    | +13   | 40    |
| 4.    |       | SKA Chabarowsk       |       | 21    | 11    | 5     | 5     | 36    | 21    | +15   | 38    |
| 5.    |       | Szynnik              |       | 21    | 10    | 6     | 5     | 45    | 24    | +21   | 36    |
| 6.    |       | Metalurg Krasnojarsk |       | 21    | 10    | 4     | 7     | 27    | 27    | 0     | 34    |
| 7.    |       | Wołgar               |       | 21    | 10    | 4     | 7     | 25    | 21    | +4    | 34    |
| 8.    |       | Sodowik              |       | 21    | 10    | 4     | 7     | 39    | 27    | +12   | 34    |
| 9.    |       | Dynamo Machaczkała   |       | 21    | 10    | 2     | 9     | 24    | 23    | +1    | 32    |
| 10.   |       | Spartak Władykaukaz  |       | 21    | 9     | 5     | 7     | 31    | 25    | +6    | 32    |
| 11.   |       | Anżi                 |       | 21    | 9     | 4     | 8     | 29    | 21    | +8    | 31    |
| 12.   |       | Arsenał Tuła         |       | 21    | 9     | 4     | 8     | 34    | 31    | +3    | 31    |
| 13.   |       | Fakieł               |       | 21    | 8     | 7     | 6     | 24    | 25    | -1    | 31    |
| 14.   |       | Chimki               |       | 21    | 8     | 7     | 6     | 30    | 29    | +1    | 31    |
| 15.   |       | KamAZ                |       | 21    | 7     | 6     | 8     | 31    | 31    | 0     | 27    |
| 16.   |       | Sibir                |       | 21    | 6     | 6     | 9     | 33    | 38    | -5    | 24    |
| 17.   |       | Łada                 |       | 21    | 5     | 6     | 10    | 25    | 37    | -12   | 21    |
| 18.   |       | Dynamo Briańsk       |       | 21    | 5     | 6     | 10    | 26    | 37    | -11   | 21    |
| 19.   |       | Awangard Kursk       |       | 21    | 4     | 8     | 9     | 32    | 40    | -8    | 20    |
| 20.   |       | Dynamo Barnauł       |       | 21    | 5     | 4     | 12    | 24    | 36    | -12   | 19    |
| 21.   |       | Irtysz               |       | 21    | 4     | 2     | 15    | 23    | 52    | -29   | 14    |
| 22.   |       | Czernomoriec         |       | 21    | 2     | 2     | 17    | 19    | 54    | -35   | 8     |

gilik

Posty: 1273

spacer
NA rozpoczęcie rewanżów podejmowaliśmy wicelidera moskiewskie Torpedo, głównego faworyta do awansu. Był on zdecydowanym faworytem. Strzelił szybko bramkę, bo już w 10 minucie Melnikov umieścił piłkę w siatce po indywidualnej akcji i szkolnym minięciu Krakowskiego. Na boisku nie było jednak widać, że Torpedo aspiruje do awansu, a my bronimy się przed spadkiem. Wręcz odwrotnie! Tylko u nas ze skutecznością było już nieco gorzej. Na szczęście w 78 minucie Schevchenko był faulowany na polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Bolshakov. Ten gol uspokoił mecz i tak doczekałem ostatniego gwizdka w tym meczu.

7.07.2007 Pervyy Divizion 22/42
Stadion Central; Widzów: 7110
Arsenał [12] – Torpedo [2] 1-1
(Bolshakov pen. 78’ – Melnikov 10’)
MoM: Scharonov 7

Arsenał: Romanenko –Quach (45’ Ageev), Krakowski, Terekhov – Phillippenkov , Jankowski – Kwan-Myong, Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev, Schevchenko

gilik

Posty: 1273

spacer
Czekała nas dwu i półtygodniowa przerwa po meczu z Torpedo. Wykorzystałem ją mocniej trenując z drużyną, pracując szczególnie nad defensywą i stałymi fragmentami. Oczywiście musiałem wynagrodzić zawodnikom tą cięższą pracę i przed kolejnym meczem dostali po trzy dni wolnego.

A na ten kolejny mecz pojechaliśmy do Novosybirska. Jechaliśmy grać jak równy z równym i taki był mecz. Jednak to my wyszliśmy zwycięsko z tej bitwy. Pierwsi zaatakowali gospodarze. Robili to nieskutecznie. Kiedy doszliśmy do głosu od razu zrobiło się ciekawie i zmienił się wynik. Bolshakov zdecydował się na zaskakujący strzał z około 25 metrów i to uderzenie dało nam prowadzenie. Na tym nie poprzestawaliśmy. W 37 minucie było 2-0. Karatlyashev zszedł na skrzydło, dośrodkował, a Dan’shin skierował głową piłkę do siatki. Dwie minuty później Sibir zdobył kontaktowego gola. Źle wybił piłkę z pola karnego Terekhov, wpadła ona pod nogi Nikolaeva, a strzelił z pierwszej piłki i zdobył bramkę. Do przerwy gospodarze starali się jeszcze wyrównać, ale nie udało im się to. W drugiej połowie nikt nie kwapił się do zaatakowania, i na kopaninie zbiegła ta część gry.

25.07.2007 Pervyy Divizion 23/42
Stadion Spartak;Widzów: 182
Sibir [16] – Arsenał [13] 1-2
(Nikolaeva 39’ – Bolshakov 22’, Dan’shin 37’)

Arsenał: Romanenko –Avramov, Krakowski, Terekhov – Ahmetkhanov , Jankowski – Kwan-Myong, Bolshakov – Dan’shin – Karatlyashev, Schevchenko

gilik

Posty: 1273

spacer
Wisłą Kraków rozpoczęła rywalizację w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu Drugiej rundy pokonała 2-1 na własnym boisku NK Maribor po bramkach Kosowskiego i Pawła Brożka dla Wisły i Niko Nisandzica dla Słoweńców. Krakowska drużyna kończyła mecz w 10, gdyż Rumun Marius Onciu zobaczył czerwoną kartkę.

Grały także polskie zespoły w 1-ej rundzie kwalifikacyjnej PUEFA. Legia Warszawa wyeliminowała macedoński zespół Szkendjia w obu meczach pokonując ich po 1-0. Wisła Płock odprawiła azerski Karabach, pokonując ich u siebie 2-0 i na wyjeździe 1-0.

W kolejnym meczu podejmowaliśmy Sodowik. Od pierwszego gwizdka zaatakowali goście. Jednak to my wyszliśmy na prowadzenie. W 28 minucie Alexandr Lipko wyręczył napastników i wpakował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu z lewej strony Jankowskiego. Do przerwy dalej Sodowik miał wyraźną przewagę, ale nie strzelił pomimo tego bramki. Druga połowa zaczęła się sennie, z upływem czasu przejmowaliśmy inicjatywę. Goście kontratakowali. I to oni zdobyli wyrównującego gola. W 79 minucie Strukov po ładnej indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. Po tym golu wszyscy wyczekiwali na końcowy gwizdek, nie chcąc zrobić sobie jakiejś krzywdy.

27.07.2007 Pervyy Divizion 24/42
Stadion Central; Widzów: 7151
Arsenał [9] – Sodowik [8] 1-1
(Lipko sam. 28’ – Strukov 79’)
MoM: Strukov 8

Arsenał: Romanenko – Quach, Avramov, Krakowski – Varfolomeev (79’ Loshkarev), Jankowski – Kwan-Myong, Bolshakov – Dan’shin (79’ Lobanovskiy) – Schevchenko, Karatlyashev

gilik

Posty: 1273

spacer
Przejęcie klubu nie doszło do skutku. Tak więc prezes Magomedov wraz z zarządem znieśli embargo transferowe. Tak więc znów mogę kupować zawodników.

Denis Bolshakov został wybrany do jedenastki kolejki.

Maxi Avramov nadwyrężył kark i nie będę mógł z niego skorzystać do 3 tygodni.

Rozdano nagrody dla najlepszych zawodników w Euroopie. I tak najlepszym bramkarzem wybrano Petra Cecha (Chelsea) przed Ikerem Casillasem (Real Madryt) i Jose Manuelem Reiną (Liverpool). Najlepszym obrońcą uznano Johna Terry’ego (Chelsea), drugie miejsce zajął Carles Puyol (Barcelona), a trzecie Aleksandro Nesta (Milan). Pomocnik roku to Kaka (Milan), przed Ronaldinho (Barcelona) i Steven’em Gerard’em (L’pool). Natomiast nagrodę dla najlepszego napastnika przyznano Andriy’owi Schevchence (Chelsea), przed Thierry Henry (Arsenal) i Samuel’em Eto’o (Barcelona)

Wisłą Kraków awansowała do 3-ej rundy eliminacyjnej LM. W rewanżu zwyciężyła Maribor 2-0, a bramki strzelali Paweł Brożek i Radovanovic.

Kiedyś nasza dobra passa musiała się skończyć. I tak właśnie się stało w Astrachaniu w meczu z Wołgarem. Już po pierwszej połowie przegrywaliśmy 2-0. Bramki zdobyli Polak Świerzyński i Rosjanin Ovchinnikov. W drugiej połowie Ovchinnikov dorzucił jeszcze swoją drugą bramkę.