Posty: 1273

spacer
Post Temat postu: Biegi narciarskie
O dziwo nie było jeszczxe takiego tematu więc zakładam go.

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu narciarskim Pucharu Świata na 10 km techniką klasyczną, który odbył się we włoskiej miejscowości Conge (nie wiem czy dobrze napisałem). Zwyciężyła Finka Virpi Kuitunen przed Słowenką Petrą Majdic i kolejną Finką Aino-Kaisą Saarinen. Kowalczyk straciła do Virpi koło 1 minuty. Startowała także druga Polka, Sylwia Jaśkowiec. Zajęła jedno z osstatnich miejsc.

Post Temat postu:
Justyna Kowalczyk mistrzynią świata. Po z górą 30 latach mamy MŚ w narciarskich biegach.

O tyle bliska mi sportsmenka, że jestem kierownikiem specjalizacji anestezjologicznej jej rodzonej siostry Smile

Masahiko

Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 5414

Skąd: Nowy Sącz
spacer
No proszę. Oglądałem końcówkę tego wyścigu i jestem miło zaskoczony. Fantastyczny bieg Kowalczyk. Rozbiła konkurentki. Piękna sprawa Smile

Masahiko

Posty: 5414

spacer
Justyna Kowalczyk po raz drugi złota Exclamation Exclamation Exclamation

Po wspaniałym wyścigu Justyna Kowalczyk pokonała konkurentki i zdobyła trzeci medal na MŚ w Libercu. Cudowna dziewczyna, która dzięki swojej niezłomnej postawie pokonała rywalki, ból, własne słabości i jest w tej chwili najlepszą biegaczką Świata.

W ogóle podsumowując kończące się już MŚ w narciarstwie trzeba stwierdzić, że nasi sportowcy wypadli na prawdę znakomicie. Jakże pięknie by było gdyby Adaś był w mistrzowskiej formie i wygrał oba konkursy. Wtedy i medal drużynowo byłby na bank. Jednak 3 medale, dwa czwarte miejsca i jedno szóste to znakomity wynik. Przydałby się jeszcze jakiś zawodnik w kombinacji norweskiej Very Happy

stary

Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 14925

Pomógł: 14 razy
Skąd: dortmund
spacer
wczoraj polska sie doczekala drugiego olympijskiego zlota na igrzyskach olympijskich od sapporo skoku fortuny az do biegu kowalczyk minelo 38 lat czekania cieszy mnie ze moglem oba zdobyte medale na zywo w telewizji zobaczyc pozdrawiam

murti

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 1

Skąd: Szklary
spacer
Może nie wszystko poszło tak jak było planowane, ale to i tak wielki sukces. I dobre widoki na przyszłość.

LUBU

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 1019

Skąd: TRZCIANKA
spacer
Kowalczyk wygrywa Tour de Ski ! Wygrywa w znakomitym stylu. Niesamowita forma. Marit Bjoergen i reszta robiły co mogły ale nie dały rady. Wspaniała dyspozycja Justyny. Zasłużenie wygrywa plebiscyt PS teraz jest w prime. Nie zawsze tak było starczy przypomniec, ze po Turynie gdzie miała brąz po morrderczej walze nie było jej w 10 w PS co było kpiną...

stary

spacer

justyna kowalczyk bedzie dalej kontynuowac swoja kariere miejmy nadzieje ze znajdzie sie dziewczyna ktora ja kiedys zastapi bo inaczej polska w tym sporcie znowu wpadnie w ciemna dziure pozdrawiam

stary

spacer

dla kazdej kobiety to cos strasznego jezeli straci sie dziecko w ciazy i jezeli masz osobe ktora mozesz byc w zyciu szczesliwa to wazniejsze jednak niz dalsza kariera sportowa bo dla tego sportu i dla polskich kibicow zrobilas bardzo duzo ale decyzje musisz sama podjac pozdrawiam

Masahiko

Posty: 5414

spacer
Nie znam życia osobistego Pani Kowalczyk, ale zawsze zastanawiałem się ile jest w stanie wytrwać w katorżniczym treningu, pozbawiając się właściwie życia osobistego. Jak widać odbiło się to na jej psychice i to bardzo. Mam nadzieję że jakoś sobie to Justyna poukłada i jeszcze ją zobaczymy na trasach biegowych. Wstrząsający jest ten artykuł.