Nie umę pisać wstępów, więc wstępu nie będzie. Będzie tylko sam opek

Klub-Vittoria
Liga-Serie C2/C

Na transfery dostałem 67 tyś Funtów, na płace 9,750.
Od razu wziąłem się do pracy. Zapoznałem się z moim sztabem. Sztabem to za dużo powiedziane- mam tylko asystenta. fizjoterapeute i scouta. Tego ostatniego od razu wysłałem do "mojego" kraju. Miałem znajomości, ale nie mogłem ich wykorzystać w ściąganiu zawodników, gdyż tyczyły się one za dobrych zawodników jak na mój budżet.
Następnie spotkałem się z zawodnikami. Tu też było tragicznie- praktycznie oprócz bramkarza wszyscy do wymiany. Postanowiłem jednak, że nikogo nie będę na razie zwalniał. Zatrzymam ich do końca rundy jesiennej i wtedy nastąpi ostateczna selekcja. Na szczęscie niemal z miejsca scout zaczął przysyłać pierwsze raporty z Polski. Było w nich wielu ciekawych zawodników, jednak w większości nie na ten budżet. Po kilku dniach zacząłem składać oferty wybranym zawodnikom.
Miałem zakontraktowane 5 sparingów raczej ze słabszymi drużynami.

Masahiko

Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 5414

Skąd: Nowy Sącz
spacer
Post Temat postu:
oooo no proszę Very Happy Gilik pisze opka Razz a Master mi obiecał i nie pisze Razz

Gilik rzuc kilka screenow pilkarzy, aby mial pojecie czym dysponujesz Very Happy

gilik

Posty: 1273

spacer
Wyniki pierwszych trzech sparingów nie napawały optymizmem- remis i trzy porażki. W tych meczach grałem klasycznym 4-4-2, jednak zauważyłem iż ten system raczej się tu nie sprawdzi.

5.8 Tomasz Salamoński – Zagłębie L. 1k

5 sierpnia rozegraliśmy kolejny sparing. Zmana taksy na 3-2-2-1-2 i zakup zawodników poskutkowały. Wygraliśmy na wyjeżdzie z Chieti bo bardzo dobrym meczu. Najlepiej zagrał Marcin Jeziorny.
Chieti – Vittoria 1-2 (Ławecki, Tomei-samob.)

masahiko napisał:
oooo no proszę Gilik pisze opka a Master mi obiecał i nie pisze
Gilik rzuc kilka screenow pilkarzy, aby mial pojecie czym dysponujesz

Screeny jutro wrzucę, bo mi się dziś nie chce ich robić. A ty czego już nie piszesz??

master_of_flamaster

Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 8331

Skąd: z planety Saturn
spacer
Masahiko napisał:

Master odszedł z Bayernu (znaczy save grzeje się na dysku i czeka na lepsze czasy) po osiągnięciu wszystkiego co mógł (baczy wygrał LM, Bundesligę etc, zrobił dream-team i gruntownie przebudował kadre Niemiec) i zabrał sie budowanie potęgi KSZO Ostrowiec. Jednak tyle bluzgów ile leci od czasu kiedy awansowałem do I ligi nie przewiduje nawet opek na forum [link widoczny dla zalogowanych] Wink Dodam, że zajmuję miejsce barażowe, a w 6 meczach zdobyłem 2 pkt (łał), w dodatku ODRA WODZISŁAW mnie 4:0 pojechała (Pawełek dostał note 8 za ten mecz - to nie żart, Odra oddała jakieś 30 strzałów) Very Happy
A gilikowi polecam Tomasza Moskala - w FM 2005 król strzelców II ligi juz w pierwszym moim sezonie - 31 goli w 34 meczach. Oprócz tego całkiem niezły jest Bartosz tarachulski (aczkolwiek nie wiem czy jego instynkt snajperski nie został w FM 2006 urealniony - znaczy nie wiem cy dalej tyle goli zdobywa) Wink Warto tez zainwestować w Jakuba Szmtaułę - musisz sie jednak liczyc z tym, że na początku sezonu puści jakies 6-7 szmat. Potem będzie już tylko lepiej (forma 8-8-8-8-Cool

gilik

Posty: 1273

spacer
master_of_flamaster napisał:

Dzięki za polecenie ich, ale wątpię czy ich zakupię. Gram mHc więc nie wiem czy scout jest na tyle dobry, aby ich odszukać.

gilik

Posty: 1273

spacer
Przyszedł czas na kolejne wzmocnienia. I to jakie!! Z Legii zakupiłem Pawła Kaczorowskiego i Marcina Chmiesta. Obaj pokłócili się z trenerem i kosztowali mnie po 1k. Po tych zakupach przyszedł czas na kolejny sparing. Zagraliśmy kapitalny mecz, ale nie o to mi w tym meczu chodziło. Głównym celem tego meczu było wypróbowanie nowych nabytków. Test wyszedł pomyślnie i jak napisałem wyszedł świetny mecz. Liczę jednak, że to jeszcze nie wszystko na co stać drużynę.

Palmese – Vittoria 1-2 (Chmiest, Sergi)

Trzy dni później kolejny sparing. Cel jego taki sam. Gramy coraz lepiej, wszystko po mojej myśli, ale tylko w ofensywie. Obrońcy robią głupie błędy. Trzeba wzmocnić tą formację

Cosenza FC – Vittoria 1-4 (Ławecki, 2 Gacki, Rizzo)

gilik

Posty: 1273

spacer
17 sierpnia mieliśmy grać pierwszy ważny mecz. Był to mecz Pucharu Serie C z Vigor Lamezia. Ja jednak nie chciałem ryzykować błędów obrońców i dzień przed meczem wysłałem oferty kilku klubom. Zgodziło się kilka, a jeszcze tego samego dnia pozyskaliśmy Piotra Klepczarka z Kujawiaka za 10k. Następnego dnia dokupiłem do niego Łukasza Gorszkowa z Podbeskidzia i Marka Wasiluka z Jagieloni odpowiednio za 1k i 18k. Wasiluk wybrał moją ofertę, pomimo propozycji z Wisły Kraków i Lecha Poznań. I bardzo dobrze.
Na mecz z Vigor wyszliśmy w składzie: Passarini – Wasiluk, Passiglia, Lizzori- Kaczorowski, Jeziorny- Arcuri, Batti- Ławecki- Chmiest, Cieśliński. W tym meczu istnieliśmy tylko my. Drużyna Vigor nie istniała na boisku. Mieliśmy dużo sytuacji, jednak napastnicy razili nieskutecznością. Obrońcy natomiast nie popełniali błędów. W trakcie meczu na boisko weszli Fortunato, Żuberek i Sergi za Jeziornego, Chmiesta i Kaczorowskiego. Dwie z trzech bramek strzeliliśmy z karnych.

Serie C Cup Grupa 1
1/5 Vigor Lamezzia – Vittoria 0-3
15 min- Passiglia (pen)
19 min- Batti
65 min- Żuberek (pen)

MoM- Wasiluk(9)

gilik

Posty: 1273

spacer
Postanowiłem, iż jeden obrońca więcej mi nie zaszkodzi. 19.8 dokupiłem Macieja Papieża z Hutnika Kraków za 3k. Będzie on uzupełnieniem kadry, a w przyszłości raczej podstawowym zawodnikiem.

Na mecz pucharowy z Modic-ą wyszliśmy w nieco rezerwowym składzie który się prezentował następująco: Passarini- Wasiluk, Passiglia, Lizzori- Jeziorny, Kaczorowski- Salamoński, Arcuri- Ławecki- Cieśliński, Chmiest. Odbiło się to na nas w postaci gola strzelonego przez Schichilone w 12 minucie. Jednak szybko wyrównaliśmy, a następnie dorzuciliśmy do przerwy jeszcze trzy gole. Jeden piękniejszy od drugiego, nielicząc czwartego, strzelonego z karnego. Po przerwie zaczęliśmy spokojnie. Jednak na ty nie poprzestaliśmy i było już 5-1, kiedy zdecydowałem się na zmiany: Fortunato, Żuberek i Sergi za Jeziornego, Kaczorowskiego i Chmiesta. Mecz zakończył się wynikiem 6-1

spacer
Na mecz u siebie wyszliśmy w składzie: Passarini – Passiglia, Wasiluk, Klepczarek- Jeziorny, Kaczorowski- Salomoński, Arcuri- Ławecki- Chmiest, Cieśliński. Mecz zaczęliśmy od ataków, jednak coś się stało z naszą skutecznością. W 22 min. przeprowadzamy kontrę, ale bramkarz gości łapie piłkę poz polem karnym i dostaje czerwoną kartkę. Gramy więc z przewagą, ale i tak nie mogą napastnicy wstrzelić w bramkę. Tę niemoc pod koniec pierwszej połowy przełamał Chmiest. Na początku drugiej połowy bramkę strzelił Cieśliński. Chwilę później bramkę swoją drugą strzelił Chmiest, jednak już w następnej akcji kontuzji doznał Ławecki. Wynik meczu się już nie zmienił.

- zajść jak najdalej w pucharach

Drużyna więc już z celami i dobrym morale przystępowała do sezonu i pierwszego meczu z Gallipoli.
Vittoria: Passarini –Passiglia, Wasiluk, Klepczarek- Jeziorny, Kaczorowski- Salamoński, Batti – Robaszek- Chmiest, Cieśliński

Jak w meczach pucharowych od razu ataki i brak skuteczności. Na szczęście w 32 minucie po dośrodkowaniu z rogu samobójczy gol. Nieustanne ataki i jest 2-0. Także po rogu, ale z drugiej strony Passiglia wpakował głową piłkę do siatki. W drugiej połowie coś się stało. Moi zawodnicy wręcz stanęli. Trzeba było coś zmienić: Gacki za Kaczorowskiego. Ale i to nie pomogło. Po strzale z daleka w słupek i dobitce tracimy gola. Od razu robię zmiany: Russo za Robaszka i Gorszkow za Wasiluka. Ale nawet wprowadzenie doświadczonego stopera nie wprowadziło spokoju. Jednak w doliczonym czasie gry nasza kontra i 3-1. Wynik nie odzwierciedla gry.

Wasiluk wypadł ze składu na 2 tygodnie

Okienko transferowe zamknięte, więc teraz czas na wzmacnianie sztabu szkoleniowego.

gilik

Posty: 1273

spacer
Trzy dni po meczu inaugurującym rozgrywki ligowe pojechaliśmy do Rende na czwarty mecz pucharowy. Kazałem zawodnikom się nie przemęczać.
Vittoria: Passarini- Wasiluk, Papież, Gorszkow- Jeziorny, Kaczorowski- Salamoński, Żuberek- Cieśliński- Sergi, Chmiest
O tym meczu nie ma nawet co pisać. Pierwsze 20 minut to zdecydowane ataki gospodarzy. W 12 minucie udało im się strzelić bramkę na wagę zwycięstwa. Bramka podła po dośrodkowaniu z lewej strony, strzale głową w bramkarza i dobitce. Po 20 minutach zaczęła się kopanina, w która trwała do końcowego gwizdka. W tym meczu nie stworzyliśmy ani jednej dogodnej sytuacji. Pomimo zakupów brak nam playmakera.

Serie C Cup
4/5
Rende – Vittoria 1-0
1-0 Novello (12’)

MoM- Ambrosi (8, Rende)

W tym meczu straciliśmy Tomasza Salamońskiego, który nie zagra przez 2 tygodnie oraz Marka Wasiluka na również 2 tygodnie. W następnym meczu nie zagra także Marcin Jeziorny, który będzie pauzował za kartki.

spacer
Kilka dni później podejmowaliśmy Gelę. Był to już ostatni grupowy mecz w pucharze. Remis dawał nam awans do następnej rundy.

Vittoria: Passarini- Klepczarek, Papież,Passiglia- Gacki, Kaczorowski- Arcuri, Battti – Ławecki- Cieśliński, Chmiest..
Od początku narzuciliśmy szybkie tempo. Szybkimi akcjami kilka razy rozmontowaliśmy obronę przeciwników, ale jak zwykle naszą zmorą był brak skuteczności. Dopiero w 19 minucie po prostopadłym podaniu Ławeckiego Cieśliński strzałem po ziemi pod rękami bramkarza. Po tym golu kazałem zawodnikom trochę zwolnić i grać z kontry. Na drugą połowę zawodnicy wyszli z takim samym nastawieniem jak na połowę pierwszą. Od razu atak, ale Chmiest marnuje. Bramkarz nogą na wolne pole, szybka kontra gości i …1-1. Od razu zmiany, ale i one nie poskutkowały. Od 72 minuty graliśmy w przewadze, bo zawodnik gości dostał czerwoną kartkę. Wynik do końca meczu jednak nie uległ zmianie

Widzów: 713

Zapewniliśmy sobie awans z drugiego miejsca. Jak się okazało w wypadku porażki też awansowalibyśmy, więc niepotrzebnie przemęczałem podstawowych zawodników.

Polska – Walia 2-2 (Żurawski 16’, 34’)

Po tym naszym ostatnim meczu zauważyłem kłopoty![link widoczny dla zalogowanych]
Chyba trzeba będzie pozwalniać zawodników na free...

gilik

Posty: 1273

spacer
9.9.2005
Losowanie drugiej rundy Serie C Cup sprawiło, iż zagramy z Novarą, Pierwszy mecz zostanie rozegrany na boisku Novary.
Jeszcze tego samego dnia do sztabu szkoleniowego dołączył 57-letni Polak … Jan Tomaszewski oraz 43-letni Włoch Roberto Rizzo.

Dwa dni później jechaliśmy do Noceriny na mecz ligowy. Goście byli faworytami tego meczu. Do autokaru nie zostali zabrani kontuzjowani Wasiluk i Salamoński.

Vittoria: Passarini, Klepczarek, Passiglia, Papież- Jeziorny, Kaczorowski- Batti, Arcuri- Ławecki- Chmiest, Cieśliński

Mecz zaczął się bardzo sennie, ale obie drużyny miały kilka klarownych sytuacji, nikt ich jednak nie wykorzystał. W 21 minucie Ławecki wreszcie pokonał bramkarza rywali strzałem z daleka. Po 14 minutach graliśmy z jednym więcej zawodnikiem. Zaraz po przerwie było jednak po 1-1, ale w czerwonych kartkach, tym razem Chmiest po drugiej żółtej. W 75 minucie tracimy bramkę po kontrze. A szkoda. W końcówce cały czas atakowaliśmy. W 90 minucie Batti strzałem z daleka dał nam 3 punkty.

MoM: Jeziorny (10)

Papież będzie odpoczywał od piłki do 4 tygodni.

@Czyta to ktoś w ogóle??

Pucek

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 1121

spacer
gilik czy tam bardzo uwaznie, regularnie i z wielka ciekawoscia. Aczkolwiek malo realistyczny ten menago Confused

gilik

Posty: 1273

spacer
Pucek napisał:

A więc co mi proponujesz, aby go urealistnić??

Masahiko

Posty: 5414

spacer
Gilik ja czytam i bardzo mi sie podoba Very Happy prosilbym o wiecej screenow Very Happy

Pucek

Posty: 1121

spacer
gilik napisał:

widzisz ja w menago nie bawie sie od 3 lat, nie wiem dokladnie w jaka Ty gre grasz, w kazdym razie pamietam ze w CM4 takie manewry jak sciaganie niezlych pilkarzy do 3 ligi wloskiej za smieszne pieniadze raczej nie mialo miejsca. Dla mnie przestaje to byc wyzwaniem Very Happy

gilik

Posty: 1273

spacer

A więc: ja dobrych piłkarzy to nie ściągam, w zasadzie mHc mogę ściągać tylko takich, którym mi scout polecił. A scouta nie moge wysłać gdzie tylko chcę. Mogę go wysłać do krajów sąsiadującym z tym w którym gram oraz do krajów, do których mogę pojechać na turnee. Miałem jednego scouta i wysłałem go do Polski.

gilik

Posty: 1273

spacer
Oto i screeny podstawowej jedenastki

Profil mojego bramkarza był gdzieś wcześniej.

gilik

Posty: 1273

spacer
Trzy dni po meczu z Noceriną podejmowaliśmy drużynę Riet, która po dwóch meczach była bez punktów. Liczyłem jak w każdym meczu na 3 punkty. Przed tym meczem zatrudniłem jako scouta 55-letniego Wojciecha Szarmacha. Niestety przed samym meczem dowiedziałem się, iż nie zagra nasz podstawowy bramkarz. Złamał na rozgrzewce palca u ręki i nie zagra do 2 miesięcy… Ogromna strata, nie do zastąpienia w chwili obecnej... Będę musiał jakiegoś "ogórka" wpuścić.

Vittoria: Farelli- Pasiglia, Wasiluk, Klepczarek- Jeziorny, Kaczorowski- Gacki, Żuberek- Ławecki- Sergi, Cieśliński

Mecz zaczął się bardzo ostro- w 8 minucie było 1-3 w kartkach koloru żółtego. Do przerwy trwał „pojedynek na kości”, zakończył się wynikiem 1-5. Nic więcej o tej połowie nie da się powiedzieć. Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza- brutalnie i w 51 minucie gości grali już w 10. Od razu zrobiłem zmiany. Od tego momentu praktycznie nie oddawaliśmy piłki. W 77 minucie goście już w 9. Rieti tylko wybijało piłkę na oślep, a i tak nie strzeliliśmy bramki. Chyba napastnicy do wymiany.

spacer
Następnym meczem był mecz z Gliugliano na własnym boisku. Będzie ciężko, zważywszy na brak podstawowego bramkarza.

Vittoria: Farelli- Pasiglia, Wasiluk, Klepczarek- Jeziorny, Kaczorowski- Gacki, Żuberek- Ławecki- Sergi, Chmiest

Jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu. Gości na początku przycisnęli, ale nic z tego nie wynikało. Nastawiłem zespół na kontry i wszystko było pięknie do momentu oddania strzału. Następnie przejeliśmy inicjatywę, ale bramki ani nie strzeliliśmy, ani nie straciliśmy do przerwy. W jej trakcie opierdzieliłem drużynę ile tylko mogłem. Atakowaliśmy od początku drugiej połowy, ale… Goście kontrowali nas i nagle 0-1, ale na szczęście bramka nie uznana. Spalony. Uff..Robiłem zmiany, licząc na lepszą skuteczność, ale się przeliczyłem.

Serie C2/C
4/34
Vittoria – Gliugliano 0-0

MoM: Jeziorny (9 )
Widzów: 1217

Po tym meczu Chmiest musi zacząć rozglądać się za nowym pracodawcą. Wystawiłem go na listę transferową. To samo może spotkać Cieślińskiego, daję mu jeszcze dwa mecze na pokazanie swojej przydatności do drużyny i uwydatnienie swoich umiejętności.

gilik

Posty: 1273

spacer
Od razu po Chmiest zgłosiło się kilkanaście zespołów. Zdecydowałem się negocjować każdą ofertę. Ceną wyjściową było 100k. Po negocjacjach na placu boju pozostało tylko kilka zespołów. W którym klubie będzie grał Chmiest zależy już tylko od niego. Przy okazji poprawi się dość znacznie nasza słaba sytuacja finansowa.

Następny mecz gramy na wyjeździe z Igea Virtus. Zabrałem na ten mecz Chmiesta, ale zasiądzie on na ławce rezerwowych.

Już w 16 sekundie mieliśmy stówę, ale Cieśliński, trafił w słupek. Mieliśmy następnie kilka podobnych sytuacji, cisnęliśmy, ale jak zwykle brakowało skuteczności. Zemściło się to na nas w 42 minucie. Ławecki strzela z daleka, bramkarz piąstkuje do przodu i kontra. Przegrywamy do przerwy. Na początku drugiej to gospodarze przejęli inicjatywę, ale nie umieli oddać celnego strzału. Następnie to my atakowaliśmy, strzelaliśmy, ale ciągle niecelnie. W 78 minucie gospodarze nas dobili. Kontra i 2-0. Takim wynikiem zakończył się ten mecz.

Serie C2/C
5/34
Igea Virtus- Vittoria 2-0
1-0 Dell’Orzo (42’)
2-0 Ierna (78’)

MoM: Cortigiani (8, Igea –bramkarz)

Po tym meczu Cieśliński dołączył do Chmiesta i także może rozglądać się za nowym pracodawcą. W następnym meczu chyba będę mógł wystawić prawie najlepszy skład. Jeden cel nie wykonany.